Úvodná stránka » Jazdecké športy

Jazdecké športy

WHL

Snaha  motivovať deti a mladých ľudí, aby trávili voľný čas v prírode, vedenie ich k dosiahnutiu športových snov a cieľov, boli prvotnou myšlienkou organizátorov Westernovej Hobby Ligy.     

Western

Western - Životný štýl a kôň!Toto samostatné odvetvie jazdeckého športu sa k nám dostalo zo Severnej Ameriky, kde pôvodne slúžilo ako zábava pre amerických kovbojov. Neskôr sa rozšírilo do celého sveta a stalo sa aj olympijským športom.

Parkúr

Parkúr - Životný štýl a kôň!Parkúrové skákanie je jazdecká disciplína, v ktorej sa skúšajú jazdcove schopnosti a spôsobilosť jazdeckých koní. Ich spoločnou úlohou je prekonať v ohradenom priestore – kolbisku – predpísanú dráhu s rozostavenými prekážkami – parkúr.

Endurance

Endurance - Životný štýl a kôň!Kone, ktoré idú prvýkrát na takúto súťaž, a kone, ktoré sa dva roky žiadnych vytrvalostných pretekov nezúčastnili, musia najskôr absolvovať trať dlhú 40 km. Práve touto dĺžkou sa odporúča začínať pri príprave na dlhšie trate a postupne pridávať kilometre.

Drezúra

Drezúra - Životný štýl a kôň!Jazdectvo ako veda a umenie – aj tak by sme mohli označiť drezúru. Toto slovo pochádza z francúzskeho slova dressage, v prenesenom význame znamená cvičiť zvieratá. V súčasnosti sa význam slova používa aj ako názov jazdeckého športu, ktorý je vysoko organizovanou disciplínou.